Filtr kieszeniowy FW

Zastosowanie

Filtry kieszeniowe FW przeznaczone są do stosowania jako I lub II stopień oczyszczania w systemach ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Znakomite odfiltrowywanie pyłów umożliwia stosowanie tych filtrów w większości handlowych i przemysłowych zastosowań oraz w szpitalach, zakładach przemysłu samochodowego, farmaceutycznego, spożywczego.

Budowa

Filtr składa się z ramki o grubości 25mm wykonanej z blachy stalowej ocynkowanej i kieszeni wykonanych z materiału filtracyjnego zgrzewanego ultra dźwiękowo bez otworów ściegowych w rękawie filtracyjnym, zawieszonych w ramce. W celu zapewnienia szczelności filtra,obrzeża kieszeni są połączone z ramką za pomocą kleju i specjalnej uszczelki. W wersji ekologicznej wszystkie elementy filtra są wykonane z tworzywa sztucznego i po zużyciu mogą być w całości spalone bez emisji szkodliwych związków.

Wysoka jakość

Filtry kieszeniowe FW wytwarzane są z wysokiej jakości syntetycznego materiału filtracyjnego. Filtry te znane są z ich wysokich charakterystyk efektywnościowych w zastosowaniach wymagających wysokiej chłonności filtrów i wysokiego poziomu czystości powietrza. Wytwarzane z mocnych, odpornych materiałów, charakteryzują się znakomitą odpornością na ścieranie i pracują dobrze do poziomu 100% wilgotności względnej.

Medium syntetyczne

Materiały filtracyjne filtrów kieszeniowych FW zbudowane są z unikalnej matrycy pierwotnych i wtórnych włókien syntetycznych z cienką warstwą wysokiej wytrzymałości włókniny podtrzymującej na stronie wylotowej powietrza dla zwiększenia stabilności filtra i zapobieżenia migracji cząsteczek. Taka konstrukcja materiału filtracyjnego zapewnia mały początkowy spadek ciśnienia, dużą chłonność filtra oraz jego długą żywotność.

Wzmocnienie elektrostatyczne

Filtry FW posiadają ładunek elektrostatyczny wg EN779:2002, Załącznik A. Ładunek ten wprowadza wyjątkową wysoką początkową skuteczność przy małych wielkościach cząsteczek.

Opór końcowy

Filtry FW testowane są wg EN779:2002. Końcowy opór wg klasyfikacji to 450 Pa.

Wartości graniczne temperatur

Filtry syntetyczne FW przeznaczone są dla ciągłej temperatury pracy do 70ºC. Filtrów nie należy przechowywać ani transportować w temperaturze powyżej 60ºC.