Filtr kieszeniowy FS

Zastosowanie

Filtry kieszeniowe FS przeznaczone są do stosowania jako I stopień oczyszczania w systemach ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Znakomite odfiltrowywanie pyłów umożliwia stosowanie tych filtrów w większości handlowych i przemysłowych zastosowań.

Filtry kieszeniowe FS są unikalnym syntetycznym gatunkowym filtrem kieszeniowym, który może być używany jako filtr wstępny lub filtr końcowy. Ze względu na wysoką zdolność magazynowania pyłu i solidną konstrukcję kieszeni, szczególnie nadaje się do stosowania w trudnych warunkach eksploatacji, w tym nierównomierny przepływ powietrza i wielokrotny start-stop wentylatora centrali. W przypadku stosowania jako filtr wstępny, chroni filtry o wysokiej sprawności przed niepotrzebnym obciążeniem pyłem, wydłużając ich okres użytkowania; w rezultacie, częstotliwość z którą filtry końcowe należy wymieniać ulega zmniejszeniu – co powoduje wzrost efektywności ekonomicznej instalacji klimatyzacyjnej. Wytwarzane z mocnych, odpornych materiałów, charakteryzują się znakomitą odpornością na ścieranie i pracują dobrze do poziomu 100% wilgotności względnej.

Budowa

Filtr składa się z ramki o grubości 25mm wykonanej z blachy stalowej ocynkowanej i kieszeni wykonanych z materiału filtracyjnego zgrzewanego ultradźwiękowo bez otworów ściegowych w kieszeni, zawieszonych w ramce. W celu zapewnienia szczelności filtra, obrzeża kieszeni są połączone z ramką za pomocą kleju
i specjalnej uszczelki. W wersji ekologicznej wszystkie elementy filtra są wykonane z tworzywa sztucznego i po zużyciu mogą być w całości spalone bez emisji szkodliwych związków.

Opór końcowy

Filtry FS testowane są wg EN779:2002. Końcowy opórw wg klasyfikacji to 250 Pa.

 

Specyfikacja techniczna

Typ FS
Klasa EN779:2002 G3 G4
Skuteczność (%) 20-25 25-30
Max temperatura (ºC) 80 80
Początkowy opór (Pa) 35-40 45-50
Końcowy opór (Pa) 250 250
Znamionowa prędkość powietrza (m/s) 3.2 3.2
Głębokość (mm) 300 300