Filtr kieszeniowy FVW-F6

Zastosowanie

Jest to komórka dokładnego filtrowania powietrza przeznaczona dla wentylacji ogólnej i klimatyzatorów powietrza, instalowanych w budynkach handlowych oraz w instalacjach obsługi powietrza, nakładających najsurowsze wymagania w zakresie wytrzymywania bardzo wysokich ciśnień i stężeń pyłów mikroskopijnych oraz w miejscach konieczności zapewnienia bardzo wysokiej czystości. Filtry te opracowane zostały w szczególności do stosowania jako końcowe filtry powietrza w instalacjach wlotu powietrza do turbin gazowych – są również idealne dla zastosowań w szpitalach, w zakładach spożywczych, zakładach farmaceutycznych, w pomieszczeniach komputerowych i telekomunikacyjnych i w innych systemach HVAC.

Materiały filtracyjne

Materiał filtracyjny wytworzony jest z dobranych wysokiej jakości włókien w technice wielowarstwowej rosnącej gęstości dla zapewnienia głębokiego obciążenia przy optymalnym najniższym spadku ciśnienia. Materiał filtracyjny filtrów FVW utworzony jest w postaci trzech kolejnych warstw o rosnącej gęstości. Wysoko efektywne runo z mikrowłókien z warstwą pre filtru i nośną warstwą syntetycznego materiału filtracyjnego. W rezultacie uzyskuje się mały spadek ciśnienia w całym okresie żywotności filtra oraz wysoką początkową i średnią skuteczność filtracji,już od pierwszego dnia po zainstalowaniu, długą żywotność filtra, bardzo dużą trwałość i dzięki temu niskie koszty energii i konserwacji.
FVW jest 100% syntetycznym wyrobem, odpornym na korozję i wilgoć. Materiał filtracyjny filtra kieszeniowego jest sztywny, posiada zgrzewaną budowę żebrową dla utworzenia kieszeni z najwyższym możliwym bezpieczeństwem funkcjonalnym, nawet w najbardziej agresywnych środowiskach ciśnienia powietrza i wysokiego obciążenia pyłem. Absolutnie szczelna konstrukcja: wbudowane aerodynamiczne rozpórki między płaszczyznami pracującymi kieszeni i materiał filtracyjny w topiony w stabilnej ramie z tworzywa sztucznego gwarantuje największą wydajność w większości środowisk.

 

Specyfikacja techniczna

FVW-F6 1/1 5/6 1/2
Rama przednia (mm) 595 x 595 493 x 595 289 x 595
Głębokość kieszeni (mm) 600 600 600
Ilość kieszeni 8 6 4
Powierzchnia filtracyjna(m2) 4.6 4.2 2.8
Ciężar (kg) 3.3 2.5 1.7
Dopasowane do ram montażowych RS (mm) 610 x 610 508 x 610 305 x 610
Temperatura pracy (ºC) 70 70 70
Maksymalna chwilowa temperatura pracy (ºC) 90 90 90